top
JSR Scara Roboty
JSR 4400 SCARA Roboty
jsr_picSCARA robot JSR 4400 je odpovědí na požadavek automatizace montážních linek. Flexibilita Janome SCARA robotů dovoluje realizaci plně automatizované linky nebo i pracovišť řízených obsluhou. Schopnost sesíťování jednotlivých SCARA dále umožňuje kontrolu prostřednictvím centrálního informačního systému. Integrovaný sekvencér robotů také umožňuje naprogramování a řízení vnějších zařízení nebo dopravních pásů. Roboty JSR jsou také schopny pomocí vision systému rozlišovat různé polohy součástí a pracovat s nimi.


Jednoduché ovládání
Interaktivní dialog robotů řady JSR4400 SCARA eliminuje nutnost využívat složité "robotické" programovací jazyky. Systémový software je předinstalovaný a připravený na flash paměťové kartě, kam se ukládají i data programů. Volitelně je možno použít PC software, který umožní provádět rychlé změny pomocí rozhraní RS232.

Nízké provozní náklady
Společnosti Janome se podařilo sestavit robota, který minimalizuje náklady související s jeho provozem a obsluhou. Janome JSR4400 SCARA roboty používají efektivní elektrické motory s příkonem nižším než 200VA.

Kompaktní velikost
Roboty JSR4400 jsou navrženy s ohedem na minimální zástavbové rozměry a maximální efektivitu, řídící systém je zabudovaný v těle robota. Tento design je ideální pro polo či plně automatizovaná pracoviště nebo výrobní linky.

Specifický software pro aplikace
Vytvoření speciálních programů pro JSR4400 SCARA roboty je v porovnání s konkurencí významným krokem vpřed. Software byl vyvinut pro šroubové spoje, pájení a dávkování kapalin. Ovládání je velmi snadné díky využití předprogramovaných operací, které si vyberete z menu. Například: při využití aplikace pro šroubové spoje jste dotázáni na délku a stoupání závitu, otáčky šroubováku a další vstupní informace, systém automaticky dopočítá podmínky pro osu Z, rychlost montáže a kdy je možné očekávat utažení šroubu. Dochází tak k výrazné úspoře času.

Interface
Janome poskytuje škálu I/0 pro všechny komplikovanější montážní operace. JSR4400 SCARA robot je standartně dodáván s 25 vstupy a 24 výstupy s možností rozšíření na 32 I/O. Robot má také dva COM porty pro komunikaci s PC softwarem, kamerovým systémem nebo jiným zařízením.

Programovací panel TP
Ke snadnému programování JSR4400 SCARA robotů slouží volitelný sedmiřádkový LCD programovací panel, pomocí kterého je možné zíkat přehled o všech parametrech. Existují tři způsoby programování pozice robota. Buď můžete rameno robota umístit na požadovanou pozici, použít klávesnici na programovacím panelu k přesunutí ramene nebo přímo zadat souřadnice požadované pozice.

PLC funkce
JSR4400 SCARA mají zabudované PLC funkce, díky nimž může robota pracovat nazávisle na I/0. Tato funkce je většinou požadována při programovaní víceúkolových operací v rámci jedné buňky. Zabudované PLC umožňuje vytvoření (50-ti) 100 řádkových logických programů.

Kapacita paměti
Kapacita paměti je na 100 programů a/nebo 6.000 bodů. Program může být zapsán v PC souboru a na flash paměťové kartě. Při použití PC je možné uložit v podstatě neomezené množství programů.
 
Ke stažení
PDF Specifikace
JPG Zástavbové rozměry JSR 4403 (3-osý)
JPG Zástavbové rozměry JSR 4404 (4-osý)
JPG Operační rádius 4400
 


EXACTEC WEB TOUR:
AFAG || CAMCO-Ferguson || DelTron || Stäubli || Janome || DAVtech || DESTACO