top
JR Desktop Roboty
JR Desktop Roboty
jr_picDesktop, neboli stolní roboty typu JR 2000N jsou určeny pro skutečně širokou škálu aplikací. Dávkování maziv a jiných kapalin, montáž šroubů, pájení, pick-and-place operace, frézování a gravírování - to jsou právě některé z možností využití těchto robotů. Dialogový operační systém dělá programování dostupným pro všechny uživatele a odstraňuje nutnost použití složitých programovacích jazyků. Robot snadno vykonává 3D přímočarý pohyb a pohyb po oblouku s přesností nastavení pozice +-0.01mm. JR zvyšují produktivitu práce, jediný pracovník může ovládat hned několik systémů současně.
Kompaktní velikost a efektivita
Roboty JR 2000N Serie jsou navrženy k maximalizaci efektivity na montážních linkách a pracovištích. Jejich design má minimalizovaný půdorys díky integraci všech periferií. Princip desktop robotů je založen na myšlence zvyšování efektivity vyloučením sterotypní lidské práce, kterou robot plní precizně a neúnavně.
V konstrukci jsou použity tlakově lité Al odlitky, kvalitní valivá vedení a pohony, takže roboty jsou velmi tuhé a pracují s klidnými pohyby, bez vibrací.

Specifický software pro aplikace
jr_srouby
I k desktop robotům jsou k dispozici "předprogramované" funkce pro nejběžnější aplikace: montáž šroubových spojů, pájení a dávkování kapalin (obvykle maziva, lepidel apod.) Ovládání je pak velmi snadné použitim specifických funkcí, které lze vybrat z menu. Kromě těchto speciálních "aplikačních" programů lze i v základní verzi dodávaného software JR Points vytvářet vlastní programy pro různé další aplikace.

Specifikace "Clean Room"

Konstrukce desktop robotů JR 2000 je volena tak, aby splňovaly normu třídy 100 (0.3 µm)cpro čisté prostory: všechny Al součásti robota jsou povlakovány, kryty, hřídele i spojovací díly jsou nerezové. Pohyblivé části robota jsou utěsněny tak, že může pracovat s externím podtlakovým zařízením pro minimalizaci průniku prachu a otěrů do prostoru.

Souběžné řízení všech os
JR 2000N roboty jsou schopny souběžného řízení až čtyř os. Robot využívá 3D přímočarou a obloukovou interpolaci, jejichž kombinací dosáhne opsání spojitého oblouku. Patentovaný 3D-control systém zajišťuje plynulé a přesné nastavení robotů s přesností ±0.01mm. Ochranný kryt umožňuje robotům pracovat i v nejnepříznivějším pracovním prostředí. Díky tomu jsou roboty řady JR 2000N ideálním řešením pro širokou škálu aplikací jako je frézování, dávkování kapalin apod.

Kapacita paměti
Roboty serie JR 2000N mají kapacitu 255 programů a/nebo 30.000 bodů, což je 5x víc ve srovnání s předchozí generací Janome robotů. Koncový uživatel má možnost přesáhnout 30.000 bodů prostřednictvím volávání podprogramů a funkcí. Robot je také schopen přijmout interní flash paměť pro ukládání programů a dat pro pozdější zpracování.

Interface
JR 2000N poskytuje škálu I/0 pro všechny komplikovanější montážní operace, robot je standartně dodáván se 16 vstupy a 16 výstupy s možností rozšíření o 8 vstupů a výstupů (nelze využít u robotů řady JR 2200). Robot má také dva COM porty pro komunikaci s PC softwarem, kamerovým systémem nebo jiným zařízením. Navíc jsou k dispozici vestavěné PLC funkce, které mohou být využity nezávisle na robotu a pouze využívají některé z jeho I/O.V JR robotech je rovněž k dispozici sekvencér pro složitější úlohy.

CE certifikace
JR 2000N roboty se dodávají vybaveny tak, aby odpovídaly CE předpisům. Kromě jiných jsou to funkce vzdáleného spuštění a zastavení robota a interlock bezpečnostní konektor.

Volitelné rozšíření:
Programovací panel TPjr_panel
Ke snadnému programování JR 2000N robotů slouží 13-ti řádkový LCD panel. Pomocí programovacího panelu dosáhnete umístění robota a získáte rozšířený přehled o vykonávaných úkonech, což je jednou z velkých výhod. JR2000N software eliminuje nutnost využití složitých programovacích jazyků. Software založený na interaktivní komunikaci je pro uživatele nepostradatelným průvodcem programem.

PC Software
JR C-Points® je volitelným softwarem s rozšířenými možnostmi. Dovoluje koncovému uživateli programovat neomezené množství programů a stahovat je do robota podle potřeby. Software také obsahuje kompilátor pro konvertování z formátu .dxf do formátu .jcs, se kterým roboty pracují. Také je možné všechna data vytisknout a uložit programy v režimu offline.
 
Ke stažení
PDF Specifikace
JPG Rozměry JR 2200N mini (X-Y: 200 x 200 mm)
JPG Rozměry JR 2300N (X-Y: 300 x 320 mm)
JPG Rozměry JR 2400N (X-Y: 400 x 400 mm)

 


EXACTEC WEB TOUR:
AFAG || CAMCO-Ferguson || DelTron || Stäubli || Janome || DAVtech || DESTACO